• CS21NextNet

Historie

CS21 Ostrava, spol. s r.o.

Základy dnešní společnosti CS21 Nextnet, s.r.o. položily již v roce 1993 tři provozovny - prodejny výpočetní techniky v Ostravě, Novém Jičíně a Karviné, tehdy ještě jako součást ostravské pobočky pražské firmy ELKO.

O 18 měsíců později (19. srpna 1994) vzniká samostatná obchodní společnost CS21 Ostrava, spol. s r.o. vlastněná 2 fyzickými osobami a orientovaná nejen na prodej, ale na poskytování komplexních IT služeb. Od svého vzniku je firma CS21 Ostrava spol. s r.o. součástí celorepublikové obchodní a servisní sítě CS21 Group.

Po roce 2000 ustupuje do pozadí koncový prodej a přímé dodávky produktů výpočetní techniky včetně výroby vlastních počítačů značky Xerius. Společnost reaguje na změny na trhu a zaměřuje se na poskytování komplexních IT služeb a dodávky komplexních ICT řešení. Začíná spolupráce s vybranými světovými producenty výpočetní techniky.

CS21 Nextnet, s.r.o.

Rok 2005 je ve znamení rozšiřování portfolia služeb. Soustavná poptávka klientů po zajištění nejen dodávek výpočetní techniky a outsourcingu služeb, ale také kvalitního připojení k internetu, vede ke koupi lokální internetové sítě Nextnet. Společnost tak získává potřebné know-how a během následujících 3 let rozšíří klientskou základnu o více než desetinásobek.

V lednu 2006 dochází ke změně obchodního jména na CS21 Nextnet, s.r.o. Základní kapitál společnosti činí 1 milion Kč.

Outsourcing správy datových sítí se stává obecně uznávaným trendem. Není již určen jen pro ty největší - banky, pojišťovny, výrobní korporace a podobně, ale stává se běžnou součástí středních i menších firem a organizací. Roste poptávka po kvalifikovaném a po všech stránkách dostupném řešení. Společnost CS21 Nextnet, s.r.o. získává důvěru nadnárodní společnosti IBM a stává se jejím smluvním dodavatelem pro vybrané technické činnosti.

Celosvětová hospodářská krize v roce 2008 znamená pro CS21 Nextnet, s.r.o. další zvýšení tlaku na kvalitu a konkurenceschopnost svých služeb a hledání nových obchodních příležitostí. Společnost nově navrhuje, dodává a realizuje zabezpečení firem a institucí systémy Cisco a SkyVera, k nimž poskytuje poradenství a servis. Zvyšuje se počet klientů s požadavky na kamerové systémy a zabezpečené wi-fi sítě.

Strategické partnerství s finanční společností VB Leasing v roce 2009 otevírá cestu k uspokojení klientů bez dostatečného finančního zázemí. Operativní leasing informačních technologií se stává hitem i standardem zároveň. Podíl služeb a dodávek spotřebního materiálu nadále přerůstá podíl prodeje hardware.

V březnu 2010 společnost CS21 Nextnet, s.r.o. zastupuje Českou republiku na mezinárodní konferenci Mezinárodní Asociace Certifikovaných Partnerů Microsoft (IAMCP) v Bruselu. Začíná se aktivně podílet na nově vznikajícím trendu cloud computing.

Od října téhož roku vlastní společnost čtyři fyzické osoby, z nichž dvě jsou jednateli společnosti.

V listopadu 2011 otevírá CS21 Nextnet, s.r.o. novou provozovnu - pobočku v Žitné ulici v Praze.

Od března 2015 nás rovněž naleznete v nových kancelářích naproti O2 Arény Praha
v Business Centru Ocelářská.

Rychlý kontakt

Vladimír Menšík

OBCHOD

Tel.: 558 279 172
Email: obchod@cs21nextnet.cz

SERVIS

Tel.: 558 279 177
Email: podpora@cs21nextnet.cz

ADMINISTRATIVA ÚČTÁRNA

Tel.: 558 279 111
Email: ostrava@cs21nextnet.cz